Kodilla
Najlepsza szkoła programowania

Strona www jest dla szkoły Kodilla główną platformą kontaktu z kandydatami oraz ostatecznym miejscem podjęcia decyzji o przystąpieniu do kursu. W jej projekcie kluczową rolę odgrywa czytelność podstron oraz logiczna prezentacja treści. Musi ona spełniać funkcje wizerunkowe, pozwalać na łatwą nawigację po ofercie i prezentować kompetencje szkoły.

Zakres prac:
Lifting logo
Projekt strony internetowej
Specyfikacja user interface

www.kodilla.com

Wyzwanie:

Odświeżyć wizerunek szkoły i dostosować stronę www do współczesnych trendów projektowania.

Konsekwencją redesignu był lifting logotypu. Nowa identyfikacja wymagała zmiany fontu oraz modyfikację wpisanego w znak symbolu oka.  W ten sposób logotyp zyskał na czytelności i nabrał bardziej zadziornego charakteru.

Rozwiązanie:

Nowa strona www łączy lifestyle z typowymi dla branży IT konkretami. Wizerunkowe zdjęcie na stronie głównej zostało wzbogacone mocnym sloganem zachęcającym do działania. Treści są ograniczone do minimum i dodatkowo wyeksponowane dzięki dużej ilości przestrzeni w tle. Lakoniczna narracja jest nastawiona na główny benefit nauki, czyli znalezienie dobrej pracy po kursie. Renomę szkoły budują prezentowane na karuzeli logotypy firm, które zatrudniły jej absolwentów.

Na potrzeby www stworzone zostały także infografiki dedykowane dla poszczególnych bootcampów. Wszystkie podstrony zostały zaprojektowane zgodnie z nową identyfikacją wizualną marki.

"Największą zaletą Dawida było to, że jeśli obiecał zrobić projekt na piątek za tydzień, to był dokładnie w piątek za tydzień. Nie psują mu się dyski, nie pada internet, nie przyjeżdża szwagier ;). Wszystko jest na czas. Taka słowność i rzeczowość to rzadko spotykana cecha wśród grafików. Dużym plusem jest również sprawna, konkretna komunikacja. Polecam współpracę z Dawidem".

Marcin Kosedowski, Szef marketingu, Szkoła Programowania Online Kodilla.com