Nissan
Nowoczesność w barwach tradycji

Miejskie SUV-y Nissana idealnie sprawdzają się na krętych i nierównych maltańskich drogach. Jednak czysto praktyczne względy dziś nie wystarczą, aby klienci wybrali daną markę samochodu. Oni muszą ją pokochać. Przygotowana we współpracy z TBWAANG kampania przybliżyła maltańczykom nieznane im oblicze marki Nissan.

Projekt wykonany wspólnie z TBWAANG

Zakres prac:
Brand activation
Brand experience
Prezentacja

Zdjęcie: Flickr/Paulo Valdivieso

Wyzwanie:

Stworzyć emocjonalną więź pomiędzy mieszkańcami Malty i marką NIssan.

Insight:

Samochód to jest narzędzie. To prawda! Jednak z czasem narzędzia, które wykorzystujemy w swoim życiu, do swojej pracy i poza nią, stają się częścią naszej kultury. Dla Maltańczyków przykładem takiego narzędzia jest Luzzu. To tradycyjny rodzaj łodzi rybackich, które z czasem były ozdabiane charakterystycznymi żółto-niebieskimi pasami. Dziś łodzie te są nieodłącznym elementem maltańskiego wybrzeża.

Rozwiązanie:

Wykorzystanie charakterystycznych barw luzzu, aby pokazać Maltańczykom potencjał, który drzemie w nowym modelu NIssana. Została stworzona unikalna paleta kolorów nawiązującą do tej rybackiej tradycji. Pomalowane w ten sposób modele zostały umieszczone w centrach miast. Ekspozycje cieszyły się bardzo ciepłym przyjęciem, a akcja wywołała buzz marketing w mediach społecznościowych i w lokalnej prasie. Nissan otrzymał wiele zapytań o wersję Quashqaia w barwach luzzu.

"Dawid was part of the team that helped in the brainstorming ideas for the Nissan activations. His presentation skills also helped us communicate the ideas to client in a very convincing way".

Richar Agius, Creative Director, TBWAANG