Turtle
Pierwszy na świecie łazik dla odkrywców Ziemi i nie tylko

Tworzenie brandingu dla firm działających w sektorze nowych technologii to nie lada wyzwanie. Np. idealny logotyp powinien być nieskomplikowany i przywoływać oczywiste skojarzenia związane z działalnością firmy. Jednak innowacyjne projekty często wymykają się poza tradycyjne ramy i zaspokajają nieoczywiste potrzeby, których nie da się opisać w kilku prostych słowach. Z pomocą przychodzą symbole i nieoczywiste skojarzenia.

Zdjęcia: Julia Dzwończyk

Zakres prac:
Logo
Identyfikacja wizualna
User interface
Elementy kampanii na Kickstarter
Ikony oraz ilustracje
Brand guidelines

Wyzwanie:

Stworzyć tożsamość i identyfikację wizualną dla innowacyjnego startup’u.

Rozwiązanie:

Turtle to ultrakompaktowy łazik, który pomaga w eksploracji niedostępnego terenu. Potrafi to zrobić między innymi dzięki w pełni niezależnemu zawieszeniu, które sprawia, że każde koło może pokonywać teren, poruszając się pod innym kątem. To właśnie niezależny układ kół był inspiracją do stworzenia logotypu, którego bazą stały się umieszczone niezależnie od siebie okręgi.

Turtle Logo Design by-Dawid-Koniuszewski-DesignTurtle Logo Design by-Dawid-Koniuszewski-Design

Specyficzny krój pisma idealnie koresponduje z nazwą. W typografię został też wpisany sygnet, który pojawia się we wszystkich elementach identyfikacji wizualnej.

Nieoczywistym zabiegiem dla branży technologicznej jest zastosowanie mocnego zielonego koloru, który buduje wrażenie świeżości (innowacyjności) i stanowi przyciągające uwagę tło dla minimalistycznego brandingu.

Elementem brandingu jest również aplikacja do obsługi robota, która została zaprojektowana zgodnie ze stworzoną identyfikacją wizualną marki.